Przeróbka skrzyni biegów. Zmiana skrzyni biegów

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Markizzz

Przeróbka skrzyni biegów. Zmiana skrzyni biegów

Post autor: Markizzz »

Czy próbował juz ktoś przeróbki skrzyni według tego opisu ?
http://www.suzukituning.com/PSA/MA5%20G ... change.htm

Bo u mnie niestety bolący jest fakt niskiego przełożenia na 5-ce :/
1 - 3,42
2 - 1,95
3 - 1,36
4 - 1,05
5 - 0,85
I tak myślałem żeby 5-ke przesunąć na 4 :) i dać przełożenie na 5 - 0,68. Silnik to jest TU3M, wiec da rade tym bardzie ze przeszedł odlodzenie niedawno :)

I teraz nie wiem czy sie to płaca. Czy bardziej sie opłaci szukanie skrzyni z od razu takimi przełożeniami jak podałem czyli
4 - 0,85
5 – 0,68.
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 21 maja pn, 2007 5:21 pm przez Markizzz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

sama robota to minimum 300zl ... + części też dość drogie

Chyba ze wymienisz sam 5 bieg ... wtedy na upartego nawet nie trzeba skrzyni z auta sciagać ... bo wiecej wlasnie jest roboty przy 4 przelozeniu.
Markizzz

Post autor: Markizzz »

samer pisze: Chyba ze wymienisz sam 5 bieg ... wtedy na upartego nawet nie trzeba skrzyni z auta sciagać ... bo wiecej wlasnie jest roboty przy 4 przelozeniu.
Chyba bede musial nad ta opcja pomyslec. A co do czesci to sie zorjentowale że sa bardzo drogie :( taniej wychodzi poszukac jakas inna skrzynie. Tylko nie wiem gdzie znalesc opis wszystkich skrzyń które moga być do 205 wraz z przełożeniami :?: Bo tutaj czesci brakuje (tak mi wychodzi).
http://www.suzukituning.com/PSA/MA5%20G ... rratio.htm
Markizzz

Post autor: Markizzz »

Co do przerobki narazie porzucilem ta mozliwosc ze wzgledu na koszty (nie oplacalne czesci) i poszukuje skrzyni biego :) Okazyjnie moge kupic skrzynie z AX 1.1 z 95r o oznaczeniach 20CB63, tylko na stronie suzukituning..... nie moge jej znalesc :(

Wie ktos gdzie na necie cos moze pisac ? jutro mam zamiar do puegota na serwis podjechac i zapytac :)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

najpewniej chodzi o 2CA63

z tego, co wiem, to to są wszystkie skrzynie MA jakie wkładali do tych samochodów
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Markizzz

Post autor: Markizzz »

co skrzyni co wspominalem to z tego co ustalilem w peugeocie to glowne przelozenie ma 64/17, moja ma 60/14, a przelozenia piatego biegu to 33/43 w nowej, a w obecnej 35/41, jednak ta druga skrzynie musze jednak kupic jeszcze :) no i dla pewnosci policzyc zeby :D

Woocash jak ty wzor miales do obliczania predkosci na danym biegu przy znanych przelozeniach i innych ? jak ten wzor wyglada i jaka jest jednostka ?
ODPOWIEDZ