Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Interkosmos78

Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: Interkosmos78 »

Witam Serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem , zakupiłem w tym tygodniu Peugeota 205 XS.Auto miało wg.zapewnień sprzedawcy mieć tylko problem z cewką zapłonową, ale chyba jest inaczej...Cewka ma iskrę, ale nie ma jej niestety na świecach.Co może być przyczyną ? Kopułka i palec zostałą zakupiona nowa i niestety bez zmian....:( Zauważyłem że aparat zapłonowy ma jeszcze dodatkowy moduł zasilający, jak sprawdzić poprawność jego działania ? Podczas wyjmowania akumulatora zauważyłem że odpadł jeden przewód , który podłączony był pod klemę plus.Nie wiem gdzie był podłączony, prawdopodobnie pod skrzynkę bezpieczników znajdującą się na przednim pasie ponad atrapą...Czy ktoś może mi to potwierdzić, skrzynka ta zasilana jest bezpośrednio z akumulatora ? Czy ma ona ewentualnie wpływ na poprawne działanie układu zapłonowego ?
Z góry piękne Dzięki za odpowiedź, Pozdrawiam Adam - 205 XS
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: krzyska »

z aku a przewod przykrecony do skrzynki bezpiecznikow na srube m6. pod plastikowa zaslepka
GTI_Efekt Masy Obrazek
Interkosmos78

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: Interkosmos78 »

Dzięki Bardzo ;), jutro będę działał
Pozdrawiam
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: borek_wpr »

Aparat zapłonowy to urządzenie mechaniczne wyposażone w mini prądnicę i podciśnieniowy regulator kąta zapłonu.To on steruje pracą modułu zapłonowego, zaś moduł daje impuls do cewki WN.
Z cewki wychodzi kabel WN do rozdzielacza. Jeżeli jest uszkodzony
(przerwa na żyle lub przetarcie na izolacji i zwiera do masy) to efekt znasz.
Tu znajdziesz opis jak to działa-
http://www.capri.pl/garage/
a tu jak sprawdzić poprawną pracę modułu i cewki WN.
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.php?f=26&t=29591
W jaki sposób sprawdziłeś że cewka WN daje iskrę ?
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
Awatar użytkownika
mlody333
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 23 cze sob, 2012 4:39 pm
Posiadany PUG: Był 205, 307 jest 106 TU1JP oraz 207 TU5JP4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kielce

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: mlody333 »

Sprawdź połączenie w tej skrzynce bo jest bardzo ważne. Generalnie zanim zaczniesz wymieniać części przejrzyj dobrze instalacje elektryczną, wszystkie masy i połączenia. PS wymiana kopułki i rozdzielacza na pewno mu nie zaszkodzi.
Interkosmos78

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: Interkosmos78 »

Dziękuję za porady, zamówiłem już nową cewkę, kopułkę, moduł i przewody.Cewkę sprawdzałem pobieżnie przez podłączenie przewodu ze świecą do wyjścia na aparat zapłonowy, była iskra, ale bardzo słaba.Mam jeszcze pytanie odnośnie przekaźników, ponieważ jednego prawdopodobnie brakuje w skrzynce bezpieczników a oprawka od drugiego wisi na przewodzie spod deski rozdzielczej po prawej stronie fotela kierowcy pod prędkościomierzem.Czy ktoś może wie do czego służą i jakie symbole powinny posiadać ?
Interkosmos78

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: Interkosmos78 »

Oto fotki tych gniazd przekaźników
Załączniki
DSCN9970.JPG
DSCN9973.JPG
Interkosmos78

Re: Brak iskry na kopułce aparatu zapłonowego

Post autor: Interkosmos78 »

Jeszcze zapytanie dotyczące osprzętu pod maską.Do jednego z przewodów , który odchodzi od klemy + od akumulatora i powinien być podłączony ze skrzynką bezpieczników na przednim pasie są podpięte opaskami dwie luźne wtyczki , które pokazałem na zdjęciach.Według mnie ta większa służy jako złącze diagnostyczne, ale pewności nie mam , dlatego będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam
Załączniki
DSCN9963.JPG
DSCN9961.JPG
ODPOWIEDZ