montaż chlapaczy

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

montaż chlapaczy

Post autor: daro900 »

witam wlasnie kupilem chlapacze do przodu i moze ktos juz takie cus mocowal i cosik podpowie ??

-w koplecie sa srubki ale sie zastanawiam nad ich urzyciem :| bo jak zaczne kombinowac z wierceniem przykrecaniem to zaraz sie pewnie tam rdza pojawi :| a tego nie cem
-wic zastanawiam sie nad przyklejeniem ich na silikon jakis albo na klej do szyb (tylko ze tak jak chwyci to juz duuupa zimna ;) ) chehe


to moze ktos podpowie :)

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
TOMBIKE
Uzalezniony
Posty: 644
Rejestracja: 12 wrz pt, 2003 6:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: TOMBIKE »

one sa przykrecane orginal;nie
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

niom to ja wiem ale::

to sa chlapaki uniwesalne (niestety) i mam obawy ze jak je przykrece na te wkrety ktore d nich dostalem to ze moze w tym miejscu wychodzic pozniej rdza a tego by nie chcial pozatym jak je przykrece to pomiedzy chlapakiem a blacha moze byc jakas tam przerwa i moze tam sie gromadzic bloto (i sol zima ) i znowu rdza :| wiec sie zastanawiam jakby je tak gokladnie wkleic to by tam nic nie podeszlo pomiedzy chlapaka a blache samochodu no sam nie wiem juz :|
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

kup sobie zaczepy do chlapaczy dzialajace jak klamerka - przy tym wcale nic nie wiercisz. owszem przy tym jest srubka tez ale nie do wkrecenia w blache lecz regulujaca scisk tej klamerki. pozdro
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

nom dzieki ale nie bardzo wiem o co chodzi :| ale dzic cos wymysle :)
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

ja tam mam mocowane na wkrety, od 3 lat nic sie nie pojawilo...
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Spayky

Post autor: Spayky »

jak chcesz wkręcać to jedynie na wkretach ocynkowanych, bo te zwykłe szybko rdzewieją i jest problem z ich odkręceniem
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

chlapacze - tak wogole to psuja wyglad :P ja nie mam
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

pojezdzij troche po szutrze to ci humor zepsuje ich brak :D
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Robert 205

Post autor: Robert 205 »

Trochę te gumki chyba nie pasują do urody 205 ale podobno o gustach się nie dyskutuje. Poza tym nie wiem jaką funkcję miałyby one spełniać. Jeśli już chcesz założyć przednie to pewnie masz też tylne, a zasłonięcie widoku od tyłu na koła, szczególnie kiedy są szersze niż oryginały - to jest wielkie przestępstwo!!! Chlapaki są dobre może do Poloneza albo do 125p. A jeśli chodzi o szuter też nie wiele pomogą. Na to się raczej nic nie poradzi. Chyba żeby założyć plastikowe boczki od dołu - coś takiego jak jest w Reanault 5. Ja dolną część od progów do wgłębienia na listwę zakleiłem czarną matową folią samoprzylepną. Wykończę to dwoma cienkimi listwami i będzie bajer, bo już takie coś widziałem. Wogóle do jazdy w trudnych warunkach, kiedy balacha może być narażona na pocharatania, trzeba trochę pogłówkować, by nie popsuć wyglądu auta. Tak przynajmniej myślę, ale oczywiście mogę się mylić...
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

jechales kiedys za samochodem na szerokich oponach bez chlapaczy w deszczu?
Miewam takich wspanialomyslnych kolesi co jakis czas, miewam wtedy mordercze mysli :evil: .
Jezeli konstrukcja samochodu przewidywala chlapacze, to powinny tam byc.
Owszem nie zawsze to slicznie wyglada...
Na szczescie mojej rajdowce nie przystoi pokazywac sie bez ogromnych chlapaczy 8)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

niom ja powiem tak :) chalapaki z przodu musze miec bo bloto mam az na lusterku wiec chlapie niesamowicie a cale drzwi do listwy sa upierdzielone blockiem i wyglada to koszmarnie niom to oprzednich .. fakt jest taki ze mialem je robic tydzien temu ale juz nie zdarzylem bo zmian lozysk i szczek z tylu jednak potrawa dosc dlugo :|
no ale mam zamontowane chlapak z tylu orzykreciem je d zderzaka i wieci co ?? wyglada zaje.... mi sie tam podoba a autko odrazu z tylu sie czystrze zroblo :) hehe wiec jak zrobi przod walne jakies foty i wysle to se zobaczycie :) ja tam jestam ogolnie za chlapakami :) p

pozdrawiam :)
Robert 205

Post autor: Robert 205 »

Może i macie rację... Musze to chyba jeszcze raz przemyśleć, bo teraz jestem w kropce.
Awatar użytkownika
IGI
Junior
Posty: 240
Rejestracja: 21 cze pn, 2004 12:38 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: IGI »

a na cholere te chlapaki
Awatar użytkownika
waldemarek_b
Junior
Posty: 179
Rejestracja: 06 lip wt, 2004 11:29 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Fabianów

Post autor: waldemarek_b »

a jechałeś kiedyś za kolesiem w 205 bez chlapaczy po np mokrej drodze :twisted:
P205 1.8D 1984 XUD7
ODPOWIEDZ