Pompa paliwowa

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
Awatar użytkownika
lamany
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru pt, 2004 11:18 am
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Pompa paliwowa

Post autor: lamany »

Witam
Mam taki problem: padła mi pompa paliwowa (już jakiś mechanik ponoć to sprawdzał i stwierdził że się zaciera).
Wygląda to tak, że jak odpalę go na benzynie (mam gaz założony) to chwilę (ok 5 sec) pochodzi i przepala się bezpiecznik od pompy. Jak można w prosty sposób sprawdzić czy to pompa, czy może coś innego?
Mam zamiar wymienić pompę (w krakowie pompa używana kosztuje 150zł - tanio/drogo :?: ) i czy powinienem coś jeszcze wymienić (siakieś filtry)? Czy mogę to zrobić samodzielnie czy lepiej zlecić to "fachowcom" (koszt 250zł)?

No i jeszcze takie pytanko - kto ma jakieś pomysły dlaczego pompa siadła? (dodam odrazu: ZAWSZE było ponad połowa baku benzyny)

Autko to XS 1.4 z wtryskiem (i katalizatorem) '90r.

-------
Pozdrawiam
--- nowy użytkownik 205-tki ---
putbill

Post autor: putbill »

Myślę że wymiana pompy to nic skomplikowanego, a płacic 250 za robotę to ja bym nie zaplacil wiedzac ze wymienic moge sam, to zadna sztuka wymieniac cale podzespoly sztuką jest naprwic Twoją pompe. A 150 zł za pompe to normalna cena popatrz na allegro bo trafiają się za 100zł, a jak na szrocie sie potargujesz to to tez zejdą z ceny i dadza Ci gwarancję, a co do wymiany to prponuję już wymienić wszystkie obejmy od przewodów paliwowych przy pompie i przydalo by sie wymienic filtr paliwa, no i oczywiście spalony bezpiecznik od pompy :lol:
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

a dlaczego siadla? Moze z banalnego powodu...przyszedl na nia czas...
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Awatar użytkownika
lamany
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: 17 gru pt, 2004 11:18 am
Numer Gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: lamany »

Dzięki za odpowiedzi!
Poczekam do wiosny (teraz inne wydatki związane z peugeocikiem mnie czekają) i sam wymienię tę pompę i filtr (i bezpiecznik też :D oczywiście).

-> Mav309 - zapewne masz rację - ta pompa swoje już przepompowała (205tys. km).

--
Pozdrawiam
--- nowy użytkownik 205-tki ---
ODPOWIEDZ