latajaca wskazowka predkosciomierza

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

latajaca wskazowka predkosciomierza

Post autor: daro900 »

Witam co jest ze u mnie tak lata wskazowka predkosciomierza ?? wykonuje ruchy taki jak jade 70 to sie waga 65-75km\h itak jest przy kazdej predkosci ale im szybciej tym ona sie szybciej macha :| wkurz mnie to niesamowicie ale nigdy nie mialem sie czasu za to zabrac ale teraz sie wezme za to chyba :) wiec czekam na jakies sugestie :)

aha i czy u was tez te wskazowki tak dziwnie sie wykrecaja do gory ?? :|
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Prędkościomierz działa na zasadzie magnesu możliwe że wpadły ci tam jakieś opiłki metalowe przez co może oszukiwać. Inna opcja to mozę wypadłą Ci linka od prędkściomierza i za dobrze nie łapie mechanizmu. Musisz rozebrać i sam zobaczyć przy liczniku co sie dzieje. U mnie nie ma takich problemów a wskazówki były wygięte w liczniku od XSa który kupiłem
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

no ja mam XSa wlasnie i stercza mi te wskazowki i mnie wkurzaja :| masakra a moze ktos ma ladne wskazowki ?? :P

a z ta linka to hmm no moze iracja ale to mi juz tak lata od roku prawie :| (niestety wkurza mnie a tyle czasu sie nie bralem za to ) jeszcze troche i sie przyzwyczaje :| hehe ;)
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

To wygląda jak w maluchu hehe No co do wskazówki to nie musisz wymieniać jak już rozbierzesz licznik to zawsze możesz ją troszke podgrzać zapalniczką i wyprostować :) przy okazji sprawdzając czy dobrze linka siedzi i dla proformy rozebrać prędkościomierz i wyczyścić z opiłków :) W sumie to nie jest aż tak dużo roboty Ja juz tyle razy rozbierałem licznik że w nawyk mi to weszło :D
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

hehe :)
niom tpo trzanbedzie jakis cieply garaz skombinowac :)
a skoro rozbieram licznik to moze by tak tarcze biale ?? :)
oo i jeszcze jedno pytanko w profilu masz fotke licznika wlasnie ja tam widzem takie fajne ramki srebrne w kolo licznikow to jest oryginalne ?? gdzie to mozna dostac?
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

To można dostać tylko u mnie ;) Robiłem to sam sprzedaje na allegro Srebrne Markery olejne i sam to rysowałem takim markerem troche trzeba przy tym posiedzieć żeby łądnie wyszło ale wygląda przynajmniej jakąś inaczej. A co do białych zegarów to mi się jakąś średnio podobją w przypadku liczników od XSa
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

aa to taki sposob :P hehe a biale tarcze w liczniku XS czemu zle ?? przecierz to taki licznik jak w GTI tylko dwoch wskaznikow nie ma :)
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

2 wskaźniki też mogą być miejsce na nie jest ale ma te okrągłe tarcze i jak się włozy tam białe tarcze to mnie akurat sie nie podoba innym może sie podobać kwestia gustu. Ale jak bym miał wstawiać białe tarcze do takiego licznika to lepiej by było pomalować odrazu na biało te plastki wokół licznika. No nic sam oceń jak Ci sie to podoba po profilach innych kilka osób ma wstawione fotki zrobionych takich zegarów jeden z nich to chyba Kondzio. Po prostu mnie sie nie podoba innym może tak, kto co lubi :D
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Awatar użytkownika
iveras
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź wt, 2004 9:27 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1660813
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdansk

Post autor: iveras »

te wskazówki muszą być tak wygiete! ... ale nie pytajcie dlaczego :wink:
If she said "it's Chelsea or me" ... would You miss her?
_________________
Suzuki GSF600S "Barracuda"
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Też mi sie wydaje żę one są oryginalnie tak wygięte ale ja swoją i tak podprostowałem :P
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
DAREK1223
Junior
Posty: 137
Rejestracja: 18 sie śr, 2004 12:17 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: DAREK1223 »

Jeśli chodzi o dragania wskazówki prędkościonmierza to miałęś po prostu cofany licznik na chama poprez zamontowanie silniczka i na lincę i jazda do tyłu. Było to cofane dosyć znacząco ponieważ spowodowoało luzy w całym układzie. Takze chyba nie jest6 byt ciekawie. ALe jka pug chodzi to spoko
http://www.darek1223.205.pl zdjecia opis hehe trzeba usprawnic furke :)
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

sprawdz linke, czasem bywa zagięta w pancerzu i trac pojawiaja sie nierownomiernosci w obracaniu - stad te wahanie linki.
Inna rada to sprobowac wepchnac glebiej linke w kierunku licznika (zanurkuj w okolice pedalow i znajdz ktora to linka). Czasem mechanicy grzebiac w okolicy skrzyni naciagaja ta linke i pojawiaja sie nierownomiernosci pracy licznika, zaciecia, wachania a nawet wycia licznika!
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Tak apropo wpychania linki do środka to też bez przesady (nie za mocno) :) Bo jak zmieniałem licznik to miałem ja wepchniętą za mocno efektem czego licznik w ogóle nie wskazywał prędkości. Ta linka musi dobrze tam wejść i do końca ale nie może stawiać oporu przy np przykręcaniu licznika.
P.S. Napisz co udało Ci sie juz zrobić
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
daro900
Junior
Posty: 186
Rejestracja: 18 mar czw, 2004 9:58 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: skwierzyna

Post autor: daro900 »

witam :)
trochu mnie nie bylo obojalem sie u dziewczyny :P i wczoraj w poludnie wrocilem wiec jak na razie nic nie ruszylem :| ot i duupa narazie ale w tym tygodniu musze cos podzialac :) tylko jak zwykle gdy zaplanuje cos robic przy aucie to mi sie kupa spraw na glowe wali a w tym przypadku Fiskus :| masakra :) ;) ale damy rade :P
a tak przy okazji :) czym najlepiej skleic daszek od licznika ?? bo zauwazylem ze w moim po prawej stronie na dole pojawilo sie pekniecie wiec czym to najlepiej od srodka zakleic ?? jakis klej dobry pewnie ale jaki ?? bo widze ze ta rysa sie powieksza :|:(
ODPOWIEDZ