Pozostalosc po "przyciemnianych" szybach

Tematy w trakcie przenoszenia do odpowiednich dzialow
charly_says

Pozostalosc po "przyciemnianych" szybach

Post autor: charly_says »

Witam. Od jakiegos czasu na moich tylnych bocznych "przyciemnionych" szybach wyskakiwaly bomble,wiec postanowilem odkleic ta folie bo szpecila mi moja 205.Po sciagnieciu autko wyglada jeszcze gorzej bo pozostal na szybach klej po owej foli. nie moge tego znanymi mi srodkami usunac(woda z mydlem, rozpuszczanik). moze pomozecie? Czym mogo to ewentualnie usunac?

Pozdrawiam
charly_says

Post autor: charly_says »

dodam jeszcze ze ta folia "przyciemniana" tak naprawde byla juz przezroczysta,wyplowiala na maxa
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

zmień szybki :mrgreen:
a na poważnie to jak już rozpucholem nie szło to sam nie wiem!
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

jest taki rozpuszczalnik gesty jak klej w tubce (plynny) .... to Ci lakier na aucie nawet zmyje .... "zmywacz starych powlok lakierowych" - firma DRAGON (male logo smoka)
Nie radze wachac bo wyzre Ci nos razem z mozgiem 8)7
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

wystarczy ze kupisz nitro i elegancko wszystko zejdzie

miłej pracy
invictus

Post autor: invictus »

Zyletka -w zakladach auto-szklarskich uzywaja do tego specjalnych zyletek, ale nawet zwykla zejdzie
hal205

Post autor: hal205 »

Ja folie tez zdzieralem jakis czas temu ale z klejem nie bylo zadnych problemow .... Do zcierania najelepszy jest nitro ale NITRO nie benzyna ekstrakcyjna itd.... ps a folie to ty miales jakas pozadna z atestem czy jakies gowno z allegro (czytaj taka co naklada sie bez uzycia wody ) . Pomocna bedzie tez zyleta jak napisal invictus . Szerze mowiac to jakim cudem folia zblakla pierwszy raz sie z takim czyms spotykam....
invictus

Post autor: invictus »

moze nie zblakla tylko nakleili na brudna szybe :P
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

hal205 pisze: Szerze mowiac to jakim cudem folia zblakla pierwszy raz sie z takim czyms spotykam....
tak bywa! folie niskiej jakości - te po 20 zł tak mają - okleiłem sobie dwa samochody i po letnim sezonie nieco wyblakło, różnica zauważalna w 100%
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

a ja mam takie folie z allegro i jestem zadowolony ładnie sie nałozyły nic nie blakie kiedys to sprzedawali chłam najczesciej to były czarne folie ale pod śwatło od srodka robiły sie fioletowe albo brazowe i takie folie sa gówniane
Awatar użytkownika
boschka
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 24 paź ndz, 2004 9:39 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Post autor: boschka »

Spróbuj podgrzać suszarką do włosów bądź opalarką nasącz szmatkę rozpuszczalnikiem... powinny zejść resztki kleju.
Może się też przydać drapak.
był XS 1.4, był Color Line 1.1, jest 405 1,9 GRDT break.
______________________________________
zapraszam na http://www.boschka.205.pl
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

ja swoje pięknie wymoczyłem w wannie w cieplutkiej wodzie i czarne paskudztwo zeszło jak ręką odjął (razem z klejem ma się rozumieć). Nie wiem czy to zasługa wody czy temperatury, ale śladu po folii nie ma :)
charly_says

Post autor: charly_says »

Wiec udalo sie dzikei za informacje. Klej zszedl po magicznym sroku do zmywania powlok lakirniczych Dragon. tylko to znalazlem u nas w sklepie:). A co do tej wyblaklej foli to sadze ze jednak wyblakla na przezroczysta,poniewaz jak sciagalem ja to z pod uszczelki wyciagnelem folie ktora miala barwe czarna,no i ztad te rozpoznanie moje. Autko juz kupilem z ta folia wiec nie wiem co tam bylo naklejone,poczatkowo nawet nie wiedzialem ze mialem tam folie bo byla idealnie naklejona,no ale jak juz pisalem zaczely syskakiwac boble i to mnie denerwowalo. Dzieki jeszcze raz

Pozdrawiam
hal205

Post autor: hal205 »

No to gratulacje :) Teraz kupuj na mase tego środka do odczyszczania przelewaj w inne butelki i na allegro za 3 x drozej sprzedawaj. Masz patent , doswiadczenie ... :)

Ps odnosnie przyciemniania dzis widzialem ciekawe przyciemnianie ale "ruski handlarz tudziez cygan etc z targu" czarny spray na szybe i poszlo :) Bable sie nie robia , a z jaka gracja pomalowne :D
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

hehe ciesze sie ze wybrales moje rozwiazanie :D ;p
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
ODPOWIEDZ